Çanakkale Otelleri

Çanakkale, Türkiye’nin tarihinde önemli bir yere sahip, özellikle Kurtuluş Savaşı simgeleri sebebiyle gidilmesi, görülmesi ve hissedilmesi gereken değerlere ev sahipliği yapıyor. Sadece Kurtuluş Savaşı anlamında değil Yunan mitolojisindeki yeri, doğal güzellikleri, kültürü ve yöresel lezzetleri ile Çanakkale kesinlikle ziyaret edilmeyi hak ediyor.

Çanakkale Otel Bölgeleri Hakkında Genel Bilgi

Çanakkale, her şeyden önce iki ada ve bir yarımada ile birlikte şehir merkezinden oluşan bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda Çanakkale otelleri de Çanakkale merkez otelleri, Bozcaada otelleri, Gökçeada otelleri ve Gelibolu otelleri olarak dört farklı bölgeye ayrılabiliyor. Çanakkale merkezden seyahatinize başlamışsanız Bozcaada ve Gökçeada otel bölgelerine ulaşmak için merkezden feribotla gidebilirsiniz. Gelibolu otellerine gitmek içinse yine Lapseki’den kalkan feribotları kullanabilirsiniz.

Neden Çanakkale Otellerini Seçmeliyim?

Çanakkale’de o kadar çok tarihi, kültürel ve doğal güzellik bulunuyor ki tüm bu güzellikleri görebilmek için illa ki birkaç gün konaklamanız gerekiyor. Çanakkale otelleri de konaklama ihtiyacınız için güzel bir çözüm oluyor. Çanakkale otel fiyatları düşünüldüğünde ise konaklama çözümünü daha güzel hale getirir şekilde uygun ücretlerle karşılaşabiliyorsunuz. Bu nedenle Çanakkale otelleri ziyaretçiler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebiliyor.

Çanakkale’de Gezilmesi Gereken Yerler

Çanakkale’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında Gelibolu Yarımadası’ndaki tarihi mekanlar ve şehitlikler geliyor. Ancak Çanakkale’ye gelmişken Yunan mitolojisine konu olan Kaz Dağları’na ve Kaz Dağları’nın eteklerindeki Afrodit Kaplıcası’na da gidebilirsiniz. Birer gününüzü de Bozcaada ve Gökçeada gezilerine ayırmalısınız ki ilk olarak Bozcaada gezisinde dar sokakları, eski taş evleri ve üzüm bağlarını gezerek hoş bir gün geçirebilirsiniz. Gökçeada gezisi ile de eski Rum köylerini ziyaret edebilir ve Rum kültürünün köklerine inebilirsiniz. Yaban ördeklerinin, kuğuların ve flamingoların mesken tuttuğu Lagün gölü ise doğal atmosferi ile sizi kendine hayran bırakacak bir potansiyele sahip. Troya Antik Kenti’ne ve Aynalı Çarşı’ya da mutlaka uğramalısınız. Çanakkale’nin birbirinden güzel ve gezilmesi gereken o kadar çok yeri var ki en az bir haftanızı bu yerleri gezerek geçirebilirsiniz.

Çanakkale’de Gidilmesi Gereken Plajlar

Çanakkale’nin denize kıyısı olan çokça ilçesi ve tatil yöresi bulunuyor. Bunlardan öne çıkanlar Bozcaada plajları, Gökçeada plajları ve Gelibolu plajları oluyor. Zaten bu ilçeler turistik mekanların fazla olduğu yerler olduğundan yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği kalabalık yerler oluyor. Böyle olunca da bu yerlerdeki plajlar dolup taşıyor. Bozcaada plajları, Gökçeada plajları ve Gelibolu plajları; Kuzey Ege Denizi’ne kıyısı olduğu için suları tatilcilere ilk etapta serin gelebiliyor ancak zamanla suyun serinliği kendini sevdiriyor ve tüm günü denizden çıkmadan geçirebiliyorsunuz.

Bunlara ek olarak Tuzla Koyu’nun uzun mu uzun ince kumlarının bulunduğu plajı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Adından da anlaşılacağı üzere Tuzla Koyu, denizin diğer koylara göre daha tuzlu olduğu berrak bir denize sahip. Deniz sporlarıyla ilgilenenler içinse Güzelyalı sahili iyi bir alternatif olabilir ki rüzgar sörfü için oldukça fazla tercih ediliyor.

Çanakkale’de Yapılması Gereken Aktiviteler Nelerdir?

Bozcaada’da sualtı dalışı, Kaz Dağları’nda doğa yürüyüşü ve trekking, Güzelyalı’da rüzgar sörfü, Gelibolu’da deniz keyfi gibi pek çok aktiviteyi Çanakkale’de gerçekleştirebilirsiniz. Bu aktivitelerin her birinin size dolu dolu bir Çanakkale seyahati yaşatacağına da emin olabilirsiniz.

Çanakkale’de Mutlaka Yenilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çanakkale’nin kendine has lezzetlerinin başında sardalya balığı geliyor. Çanakkale sularında bol bol bulunan sardalya balığını yılın her mevsimi tadabilirsiniz. Çanakkale’ye gelmişken yemeden gitmeyeceğiniz diğer bir lezzet ise kesinlikle peynir helvasıdır. Çanakkale’de tadacağınız lezzetlerin yanında eve dönerken Ezine Peyniri, zeytin ve zeytinyağı almayı da unutmamalısınız.

Çanakkale Otellerinde En Uygun Nasıl Tatil Yapabilirim?

Bölgeyi merak edenler için Çanakkale en uygun konaklama lokasyonlarının başında geliyor. Çünkü Bozcaada, Gökçeada ve Gelibolu’nun ulaşımında feribot açısından kilit nokta olan Çanakkale, konaklama için oldukça avantajlı bir konumda bulunuyor. Ayrıca Çanakkale otel fırsatları sürekli olarak takip edilirse bahsedilen avantaj ikiye katlanabiliyor. Bu fırsatları takip ederek en uygun Çanakkale otelleri ile karşılaşabiliyor ve tatilinizi ekonomik bir hale getirebiliyorsunuz.